Obrábění

Obrábění

 

CNC Obrábění

Naše obráběcí dílna disponuje tříosými i pětiosými CNC stroji. Naši lidé mají velké zkušenosti s přesným obráběním a obráběním strojních dílů - čepů, hřídelí, lůžek, pojezdů, ale i tvarových součástí do lisoven nebo sléváren jako jsou ostřihové formy.

Možnosti obrábění: 

  • 5ti osé obrábění až do průměru 1,5 m, 
  • čtyřosé obrábění do rozměru 4x1 m,
  • tříosé obrábění do rozměru 4x1 m nebo 1,2x1,2 m.

Máme vlastní konstrukční kancelář, proto vám můžeme nabídnout také vývoj a návrh dílů v CAD/CAM. Díky našim strojním kapacitám a širokému portfoliu technologií vám zajistíme precizní výrobu s rychlým termínem dodání.

5ti osé obrábění

5ti osé CNC

S využitím všech našich technologií zvládneme i ty nejsložitější díly, které zahrnují nejen obrábění, ale i svařování či kompletaci.

Pro slévárny

Vyrábíme náhradní díly pro formy dle výkresové dokumentace. Jsme schopni případně poškozenou nebo prasklou formu svařit a přefrézovat.

Pro lisovny

Vyrábíme náhradní díly pro nebo ostřihovací a stříhací lisy jako jsou vyhazovače nebo střížníky.

Lůžka a přípravky

Frézování tvarových součástí provádíme nejen z kovů. Často využíváme plast nebo modelářské hmoty. Případně jsme schopni vytvořit i epoxidovou formu dle předlohy a následně přefrézovat na přesný nebo požadovaný rozměr.

Výroba turbín a vodních šroubů

Díky kombinaci přesného pětiosého obrábění, CMT 3D tisku a robotickým broušením jsme schopni vyrobit efektivně jakýkoliv tvar jako jsou turbníny nebo vodní šrouby bez potřeby montáže. Výrobek je finálně jeden kus materiálu.

Výroba prototypů

Jsme schopni vyrobit prototypy z pryskyřic a kovů kombinací technologií 5ti osého frézování, odlívání pryskyřic, frézování pryskyřic nebo kovů, 3D tisku svářením CMT.

Konvenční obrábění

Pro kusovou výrobu je stále často nejrychlejší a nejlevnější obrábění na konvenčních strojí. Pro tyto potřeby stále udržujeme kvalitní a schopnou výrobu na konvenčních obráběcích strojích.

Frézování kovů

Frézování všech nekalených kovů jsme schopni dělat do hloubky a výšky 400mm, délky polotovaru 2m. Na výrobu jednotlivých dílců jsme schopni reagovat velice rychle. Pro výrobu většího množství kusů doporučujeme využít našeho CNC frézování. Frézování na konvečních strojích provádíme pouze nesousledně, přesnost je nižší než u sousledného frézování na CNC strojích. 

Soustružení kovů

Soustružení nekalených kovů děláme do délky 1800mm a průměru 300mm. Jsme schopni upnout i nekruhové profily nebo materiál podepírat lunetou. Máme zkušenosti zejména s výrobou hřídelí a čepů jako strojních součástí, ale i svařovaných válců - např. dopravníkové válce pro vysoké zátěže.

Broušení kovů

Pro vysokou přesnost nebo potřeby přesného usazení strojích součástí využíváme naše brusky. Broušení provádíme pouze pro malé součásti. Pro broušení velkých rozměrů nejsme vybaveni, ale rádi Vám doporučíme další vybavené fy v Liberci a Jablonci.

Broušení na kulato

Brousíme převážně hřídele přesných tolerancí, drsností povrchu Ra1,6 a nižších nebo kalených dílů. Pro potřeby lisoven a sléváren brousíme prostřihovadla a vyhazovače z kalených polotovarů. 

Broušení na plocho

Pro potřeby kluzných prvků nízké drsnosti a velmi přesných rozměrů.

Robotické broušení

S ohledem na velké zkušenosti s robotickými aplikacemi jsme schopni na vlastních robotech provést 5ti osé resp 6ti osé broušení, vybrušování tvarů, přebrušování svarů atd.

Kooperace obrábění

Finální díly dodáváme včetně požadovaných povrchových úprav (zinkování, černění, lakování) a zušlechtění (kalení, nitridace, cementace). S ohledem na občasné potřeby rádi navážeme spolupráci s dalšími obrobnami, které nám pomohou při našem nedostatku kapacit a obráceně.

Díly vám doručíme vlastní dopravou, externích spedičních služeb využíváme pouze u větších objemů či rozměrů.

 

Jak s námi probíhá spolupráce

Do 2 dnů od zaslání výkresové dokumentace a vyjasnění všech technických detailů Vám zašleme cenovou nabídku.
Pokud nemáte výkresovou dokumentaci, rádi s vámi probereme možnost jejího vyhotovení.
Po objednání a dodání potřebných podkladů Vám výrobky v dohodnutém termínu dodáme.