Robotické sériové svařování

Robotické sériové svařování

 

Robotická svařovna

Robotické svařování představuje jednu z nejvýkonnějších a nejefektivnějších metod svařování ve výrobních prostředích. Moderní robotické svařovací stanice jsou vybaveny špičkovou technologií a sofistikovaným řízením, což umožňuje precizní a opakované svařování bez chyb.

Roboti jsou schopni provádět svařování na různých typech materiálů, včetně oceli, hliníku, nerezové oceli a dalších. Díky své vysoké přesnosti dokáží vytvářet spoje s minimálními odchylkami, což vede k vyšší pevnosti a kvalitě svarů.

Další výhodou robotického svařování je jeho rychlost a produktivita. Roboti dokážou pracovat nepřetržitě a s konzistentní rychlostí, což umožňuje efektivní sériovou výrobu.

Naše svařovna disponuje robotickými i ručními pracovišti a využívá technologií CMT, MIG / MAG, TIG a bodové svařování. Vyrobíme svařence ze všech svařitelných materiálů až do hmotnosti 5 tun a maximální velikosti 4,5 x 4 metru.

  • Máme vlastní konstrukční kancelář, proto vám můžeme nabídnout také vývoj a návrh dílů v CAD/CAM.

  • Díky našim strojním kapacitám a širokému portfoliu technologií vám zajistíme precizní výrobu s rychlým termínem dodání.

  • Jsme certifikovaným partnerem firmy FRONIUS v ČR a disponujeme nejnovějšími technologiemi pro CMT svařování. Více o svařování CMT

  • Výrobu zajišťujeme svařováním MIG, TIG a bodovým svařováním

  • Sériovou výrobu zajiští naše robotické svařování. Svařování robotem realizujeme díly až do velkosti 2x3m. Zároveň jsme schopni Vám pracoviště svařování robotem dodat na míru pomocí sesterské společnosti machine robotics.

  • Kromě svařování jsme schopni realizovat současně i montáž a instalaci sestav a podsestav produktů.

  • Pokud hledáte malosériovou, sériovou či kusovou výrobu, jsme ten pravý partner pro vás.

  • Díly vám doručíme vlastní dopravou, externích spedičních služeb využíváme pouze u větších objemů či rozměrů.

Svařování malé i velké série

Svařování sériové produkce je zvláště užitečné pro výrobce, kteří se zaměřují na výrobu velkého počtu stejných nebo podobných dílů. Tato technika umožňuje rychlé a opakované svařování identických spojů, což vede k vysoké úrovni konzistence a opakovatelnosti výroby.

Automatizované svařovací linky jsou navrženy tak, aby minimalizovaly lidskou intervenci a maximalizovaly výrobní výstupy. To vede k nižším nákladům na pracovní sílu a zvýšené produktivitě výroby.

Další výhodou svařování sériové produkce je snížení možnosti lidských chyb a zvýšení celkové kvality svarů. To je zvláště důležité pro kritické aplikace, kde pevnost a spolehlivost svarů jsou klíčové.

Lakovací stojany a nosiče

Pro lakovny vyrábíme nosiče pro navěšení výrobků. Dle získaných zkušeností navrhujeme stojany bez kapes, ve kterých by se mohla držet barva, zároveň realizujeme výrobu pomocí postupů, které zajištují tvarovou stálost i při čištění od nánosů laku.

Svařované hliníkové konstrukce

Výroba hlíkíkových konstrukcí probíhá dle specifických technologických postupů s předehřevem. Namáháné sváry kontrolujeme nedestruktivními zkouškami. Pro hliníkové svařence můžeme zajistit eloxový povrch, tak aby svařence byly korozivzdorné.

Kovové přepravní palety

Výroba přepravních palet do automotive pro režimy JIT a JIS. Máme řadu zkušeností s uložením pohledových dílů do palet (zamezení otlačení nebo poškrábání) nebo požadavky pro odolnost v náročných podmínkách manipulace nebo skladování. Přepravní palety JIS JIT jsme schopni opatřit rychlootevíracími víky (např. přepravníky s roletou), fixačními mechanismy nebo jako přepravníky do vláčků – opatřeny vysoce odolnými kolečky, tažnými ojnicemi a oky. Přepravníky na díly jsme schopni vyrábět kusově i sériově.

Svařované konstrukce

Svařované ocelové konstrukce 

Výroba ocelových konstrukcí je prováděna dle dokumentace nebo dle specifikace zákazníka. Nosné ocelové konstrukce doplníme o statický posudek, který jsme schopni zajistit v případě, že jej nemáte. Zárověň pro další opracování (jako např. obrábění) nebo velké tepelné namáhání zajišťujeme žíhání, které zajistí rozměrovou stálost výrobku. Jsme schopni zajistit výkresovou dokumentaci s konzultací optimálního technologického postupu, dopravu i instalaci.

Výroba podest a skladovacích plošin

Pomocí všech výše zmíněných technologií navrhujeme a realizujeme skladovací plošiny nebo podesty do průmyslu. Realizujeme i podesty pro velké zátěže včetně statických posudků. Dle potřeb lze realizovat i mobilní skladovací plošiny.

 

Jak s námi probíhá spolupráce

Do 2 dnů od zaslání výkresové dokumentace a vyjasnění všech technických detailů Vám zašleme cenovou nabídku.
Pokud nemáte výkresovou dokumentaci, rádi s vámi probereme možnost jejího vyhotovení.
Po objednání a dodání potřebných podkladů Vám výrobky v dohodnutém termínu dodáme.